nano srebro
 
Obecnie nanotechnologia znalazła wykorzystanie w różnych dziedzinach życia człowieka dając nowe możliwości między innymi w przetwórstwie, rolnictwie, medycynie . Dzięki właśnie nano technologii mamy możliwość dysponowania nanomateriałami znacząco różniącymi się właściwościami fizycznymi,biologicznymi czy chemicznymi od tych samych materiałów występujących w skali makro. Srebro np. w lecznictwie znajduje zastosowanie w postaci nanocząsteczek oraz w postaci metalicznej te drugie często wytwarzane jest za pomocą elektrolizy. Zarówno jedno jak i drugie srebro różniące się diametralnie wielkością cząstek a to ma istotny wpływ na jego skuteczność. Jeśli mowa jest zarówno o wysokiej jakości srebra oraz jego bezpiecznej formie to z pewnością są to formy jonowe o wielkości 1-12 nm.
Cząsteczki srebra koloidalnego w postaci metalicznej mają wielkość ok 250 nm i w lecznictwie ma to ogromne znaczenie gdyż np. struktura porowatości tkanki łącznej wynosi 40 nm dlatego też w takiej postaci srebro nie może przez nią przeniknąć przez co jedynie może wykazać głównie powierzchniowe działanie w obszarze ran czy owrzodzeń na powierzchni skóry. Natomiast cząsteczki w postaci jonowej są tak maleńkie,że mogą przenikać przez pory skóry i wnikać głębiej w ciało. Dlatego mówi się w wielu pracach ,które można znaleźć w internecie, że najskuteczniejsza i zarazem bezpieczna forma to postać jonowa o wielkości do 12 nm. Srebro jest pierwiastkiem śladowym ,które naturalnie występuje w roślinach ,miodzie w tkankach zwierzęcych oraz ludzkich. Jego niedobór powoduje nie prawidłowe działanie układu immunologicznego. Jest wchłaniane w 98% bezpośrednio w komórki ciała i wydalane w czasie 25-30 godzin z ciała.
Srebro jest znane od tysięcy lat i stosowane i określane jako naturalny antybiotyk o nie porównywalnych właściwościach do niczego innego. Jedne źródła podają,że jest skuteczne na ok. 650 różnych schorzeń lecz inne źródła mówią ,że skuteczność srebra jest dziesięć razy większa. Otóż druga wersja jest bardzo prawdopodobna gdyż obecnie medycyna korzysta do badań mikroskopów o powiększeniu jedynie 800% , co może okazać się nie wiarygodnym badaniem ponieważ niektóre patogeny można dopiero zobaczyć oraz zbadać przy powiększeniu 50 000 razy. Takie badania można znaleźć już z lat 30 -stych naukowca i badacza Remualda Rife, który skonstruował mikroskop na soczewkach Carl Zeissa o powiększeniu właśnie 50 000 tyś. razy . Tu możemy zobaczyć na przykładzie amerykańskiego naukowca jak maleńkie struktury mają takie patogeny jak bakterie czy wirusy. To dlatego postać metaliczna koloidalnego srebra może okazać się nie skuteczna w usunięciu takich patogenów gdyż cząsteczki będą za duże i nie przenikną przez błonę komórkową wirusa czy bakterii by ją unicestwić w przeciwieństwie do postaci jonowej.
Cząsteczki takiego srebra jonowego mają ładunek dodatni przez co nie opadają na dno ale też nie unoszą się na powierzchni roztworu. Odpychają się od siebie i pozostają w ruchu jest to określane jako równowaga dynamiczna.
Patogeny jak i srebro są reaktywne lecz ich ładunki elektryczne są w odmiennych polaryzacjach . Srebro zawsze ma ładunek dodatni lecz patogen ujemny co w efekcie kontaktu po przez przyciągnięcie powoduje rozerwanie błony komórkowej patogenu i uśmiercenie go . W swoich badaniach na temat srebra dr.Becker napisał „(srebro koloidalne naładowane dodatnio działa na komórki rakowe zatrzymując ich rozwój) Co możemy potwierdzić badaniami naszego produktu wykonanymi w Polskiej Akademii Nauk PAN w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej w Laboratorium Immunologii Molekularnej nowotworów. Badanie znajduje się poniżej w oddzielnym poście.
Preparaty nasze są wytwarzane w wyniku rezonansu , a nie elektrolizy co umożliwia uzyskanie najmniejszych możliwych cząsteczek w postaci jonowej. W przypadku rezonansu materiał źródłowy np. złoto czy srebro jest silnie pobudzony, a następnie oderwany za pomocą generowanego napięcia zimnej plazmy. Dzięki takiemu procesowi uzyskać możemy pożądaną wielkość cząsteczek np. 1-10 nm ,które bezpośrednio przenoszone są do wody .
Właściwości srebra :
Jest bezbarwne i bez zapachu ,nie powoduje podrażnień , nie reaguje z lekami , oczyszcza wodę ( wystarczy jeden atom srebra na sto milionów atomów wody aby woda uzyskała właściwości odkażające ) , niszczy grzyby ,pleśnie,wirusy , bakterie ,zabija pasożyty , działa przeciw zapalnie , nie uzależnia , wzmacnia odporność organizmu.
Stosowane często przez naturoterapeutów w przypadkach :
Trądziku , oparzeń , nie gojących się ran , kurzajek ,brodawczaków , opryszczki , zakażeń drożdżakami, przy zmianach skórnych , ukąszenia owadów, infekcje uszu oczu nosa ,przy grypie , czyrakach , hemoroidach, świąd odbytu , artretyzm ,prostata , zapalenie opłucnej , reumatyzm, cukrzyca, biegunka, zapalenie płuc, pasożyty krwi, egzema, cholera, zapalenia naczyń chłonnych .
Źródło :
Becker R.O „The effect of electrically generated silver ions on humans cell”
Peter Lindemann „ A closer Look At Colloidal Silver” Bliższe spojrzenie na srebro koloidalne.
M.Sopata,J Lauczek Profilaktyka i leczenie zachowawcze odleżyn 2003
A.Kabata-Pendias, H.Pendias Biogeochemia pierwiastków śladowych . PWN ,Warszawa 2003
lekarz medycyny Wojciech Gziut , Srebro koloidalne Naturalny Antybiotyk
Simone Gabby / Edgar Cayce Leczenie żywnością poradnik
***
przy wyborze srebra dobrze jest poprosić producenta lub sprzedawcę o aktualne badania zawartości danego pierwiastka w roztworze (ilość ppm) oraz o badania wielkości cząstek.
srebro dostępne w opakowaniach 200 ml o zawartości 300 ppm w formie koncentratu . Zainteresowane osoby proszę o kontakt na meila : info@wodaplazmowa.pl
Treści zawarte w w poście mają wyłącznie na celu edukację oraz charakter informacyjny , a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy czytelnikiem a lekarzem i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.